Norbert Dolinský bol začiatkom mája prichytený políciou, ktorá odhalila jazdu za volantom pod vplyvom alkoholu. Ostrieľaný moderátor TA3 už pozná stanovisko svojho zamestnávateľa, no po superrýchlom konaní si už vypočul aj rozsudok súdu, ktorý mu vymeral trest.

Dolinský bol 4. mája prichytený policajnou hliadkou, ktorá moderátorovi za volantom namerala 1,77 ‰. “Poverený príslušník vzniesol obvinenie osobe Norbertovi D. z Košíc pre trestný čin Ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Menovaný bol dňa 04.05.2021 v čase krátko pred 22:00 h zastavený a kontrolovaný hliadkou PZ na ulici Na Križovatkách. Kontrola bola vykonaná na základe oznámenia, ktoré sme prijali na linke 158. Dychová skúška u vodiča osobného motorového vozidla zn. Seat Altea skončila pozitívnym výsledkom, a to 0.85 mg/l čo predstavuje 1,77 ‰,” uviedla polícia na sociálnej sieti.

Moderátor TA3 si napokon vypočul smutné správy aj od svojho dlhoročného zamestnávateľa. Ako potvrdila riaditeľka komunikačného oddelenia Oľga Dúbravská, Dolinský ako moderátor končí, no nevylučuje, že televízia preňho nájde ďalšie uplatnenie mimo kamier v zákulisí.

V piatok sa zároveň dostavil pred súd, kde si prišiel vypočuť po alkoholovom incidente rozsudok: “Okresný súd Bratislava II trestným rozkazom uložil obvinenému peňažný trest v sume 5 000 eur, pre prípad, že by peňažný trest nebol zaplatený, uložil náhradný trest odňatia slobody vo výmere 1 rok. Zároveň súd uložil obvinenému trest zákazu činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlo na skúšobnú dobu 3 roky. Trestný rozkaz je právoplatný,” uviedol pre Nový Čas hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj, TA3