Českým športom otriasol prípad smutnej samovraždy. Mladý športovec, ktorý bol vo svojej brandži dobre známy, sa rozhodol nečakane ukončiť svoj život skokom pod vlak. Nikto z jeho kamarátov tento počin nechápe…

Český športový svet zasiahla veľmi smutná správa. Mladý MMA zápasník, ktorý bol vo svojom obore dobre známy, sa rozhodol nečakane ukončiť svoj život. Václav Schweidler spáchal samovraždu skokom po vlak.

Absolútne šokovaní ostali jeho kolegovia a kamaráti, ktorí nechápu, aký mal tento mladý a ambiciózny človek dôvod skoncovať so životom: “Venca bol bojovník extrémne tvrdý v príprave aj v zápase. Nehľadal ľahké cesty a východiská, a tak vôbec nechápem, čo sa stalo,” povedal jeho tréner André Reinders pre český iSport.

Rovnako nedokáže jeho náhle ukončenie života pochopiť ani parťák z fitka Salčák, s ktorým spoločne trénovali: “Venca bol bezprostredný človek. V poslednom roku sa vrátil k MMA a začal trénovať partiu kamošov. Z môjho pohľadu bol však skôr introvertom. Nikto z kamarátov nevie, prečo to urobil, takže sú z toho všetci v šoku. Bol obľúbený, bola s ním sranda, nikto to nečakal,” uzatvára smutnú úvahu. Úprimnú sústrasť rodine.

Zdroj: isport.blesk.cz │ Foto: Facebook/MMAA – Czech MMA Association, ספורט טבעוני – Vegan Sport