Dominika Navara Cibulková (27) prekvapila novou správou mnohých Slovákov. Naša najlepšia tenistka pristúpila k tomu, čo najskôr odmietala. Väčšina fanúšikov sa z novej informácie teší. Rozhodla sa z viacerých dôvodov.

Naša najlepšia tenistka sa momentálne nachádza vo svetovom rebríčku na svojej doteraz najlepšej priečke. Od 20. marca je štvrtou najlepšou hráčkou sveta. Dominika teraz potešila mnohých, keď zmenila svoje pôvodné rozhodnutie. Rozhodla sa pridať k slovenskému tímu na FED CUPE, informuje portál Šport24. Ešte v januári to pritom odmietala a tvrdila, že sa bude sústrediť na individuálny program.

#BOMBER mode ON ???????????????????????? my favorite mode!!!

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Pre účasť sa rozhodla z viacerých dôvodov. Medzi ne patrí aj to, že kapitán fedcupovej reprezentácie Matej Lipták je zároveň aj jej kauč, takže budú môcť trénovať spoločne. Podľa slov, ktoré povedala na tlačovke, medzi ďalšie faktory, ktoré o tom rozhodli patrí to, že je zdravá, hrá sa doma a umožňuje jej to program.

??

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Cibulkova (@domicibulkova),

Okrem toho pochválila výkon ostatných dievčat v Taliansku na februárovom stretnutí Pohára federácie, kde ona sama nehrala. Medzi ostatné hráčky, ktoré patria do fedcupovej reprezentácie, patria Kristína Kučová, Jana Čepelová, Rebecca Šramková a Daniela Hantuchová. Na stretnutí s Holandskom 22. – 23. apríla, kde budeme hrať o účasť vo svetovej skupine, má byť Cibulková v polohe jasnej slovenskej jednotky.

Cibulkovej slová o rozhodnutí hrať proti Holandsku

Zdroj: sport24.aktualne.atlas.sk, YouTube | Video: YouTube | Foto: Instagram