Dominika Cibulková (29) priznala v jednom z posledných rozhovorov trpkú pravdu. Tá sa zrejme nebude dobre počúvať skalným tenisovým fanúšikom, nakoľko Dominike slová, veru, nie sú potešivé…

Dominika Cibulková oslávi 6. mája okrúhlu tridsiatku, pričom po týždňovom oddychu po turnaji v Miami sa opäť dostáva do formy a poctivo trénuje. Koncom apríla ju čaká zápas v Bratislave proti Brazílii a tréner si už bol obzrieť techniku spoluhráčok. Dominike, ktorá musela na Slovensku čeliť útoku známych tvári, však vlhko spôsobuje problémy s dýchaním, ktoré ju potrápilo aj na Miami.

Vo WTA rebríčku si tenistka vybojovala 32. miesto, hoci chce ísť vyššie. Podľa informácii Nového Času však priznala, že jej vek dáva pri športe poriadne zabrať: “Samozrejme, moje telo už nedokáže toľko, ako keď som mala dvadsať. Už potrebujem viac oddychu. Preto sa snažím naplno pracovať s tým, s čím môžem. Je to fyziológia, s tým sa nedá nič robiť.

Cibulková zároveň uviedla, že tenis si už pýta mladé hráčky. Jednou z takých je aj 18-ročná Andreescová, ktorá našu tenistku porazila a vyhrala celý turnaj. Na záver ale dodáva, že sa stále snaží podávať maximálne výkony: “Isteže je to aj pre mňa frustrujúce, keď prehrávam. Je tu aj tlak okolia, ktoré sa pýta, kedy to už príde. Ja verím, že príde. Bola to vždy až buldodžia vôľa, ktorá má poháňala dopredu a viera, že to, čo robím na tréningoch a celkovo v príprave, je dobré,” znie napokon jej optimistická odpoveď.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Instagram