Najlepšia slovenská tenistka posledných rokov a aktuálna hráčka druhej desiatky svetového rebríčka sa má v sobotu vydávať. No či naozaj povie áno túto sobotu, nevie. Najradšej by ho nepovedala. Dôvod je pochopiteľný, no zároveň bizarný.

Dominika Cibulková je totižto aktuálne pracovne v Londýne, konkrétne na slávnom grandslamovom turnaji – na Wimbledone. Tento turnaj je dvojtýždňovou záležitosťou, začal sa minulý pondelok, končí sa tento víkend. Dominika má na 9. júla naplánovanú svadbu už dlhšiu dobu. No tenisový kalendár je naplánovaný ešte dlhšie. Dominika si tak zrejme zle zosúladila tento termín, prípadne nepočítala s tým, že ešte v predsvadbový pondelok bude stále v turnaji.

[sociallocker]V pondelok zdolala po tuhom boji Poľku Radwanskú a dnes ju čaká štvrťfinále. V prípade postupu by hrala vo štvrtok semifinále, finále je na pláne práve v sobotu.

“Nič lepšie by sa mi nemohlo stať. Kľudne by som svadbu mala o týždeň neskôr a o to viac by som si ju užila,” povedala Dominika, ktorá by v prípade semifinálovej účasti o preložení svadby uvažovala, v prípade finále nie je čo riešiť. Prípadný postup do finále slávneho turnaja je nielen otázka prestíže, ale aj financií. Rozdiel medzi štvrťfinále a finále je v stovkách tisíc libier.

Samozrejme, my by sme jej to dopriali. Štvrťfinále proti Ruske Vesninovej je na pláne dnes o 15.30 h.

Zdroj: nova.cz | Foto: Instagram[/sociallocker]