V stredu 28. mája vo večerných hodinách došlo na východnom Slovensku k dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol ľudský život. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Dopravná nehoda sa udiala krátko pred 23.30 hodinou v katastri obce Drienovec (okres Košice okolie). „Podľa doterajších zistení smerovala 27-ročná vodička z okresu Košice okolie s osobným motorovým vozidlom zn. Ford Fiesta od obce Drienovec na obec Turňa nad Bodvou (okres Košice okolie). Na neosvetlenom rovnom úseku cesty do jazdného pruhu vozidla náhle vstúpil 50-ročný chodec z okresu Košice okolie, pričom došlo k zrážke s vozidlom,“ uviedla Ivanová.

Podľa jej slov utrpel chodec zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodička bola po dopravnej nehode podrobená dychovej skúške s negatívnym výsledkom, prítomnosť alkoholu u nebohého muža bude zisťovaná pri pitve. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 1.000 eur.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody.

„Polícia opätovne apeluje na chodcov, aby sledovali premávku, prechádzali cez cestu na miestach na to určených, vyhýbali sa rizikovým úsekom, dostatočne sa presvedčili, či môžu vstúpiť na vozovku bez hroziaceho nebezpečenstva, boli označení reflexnými prvkami na viditeľnom mieste a nenosili tmavé oblečenie, nepreliezali zábradlia a neriskovali tak svoj, či životy iných účastníkov cestnej premávky. Samozrejme, nie každá nehoda s účasťou chodca je zavinená chodcom, preto polícia vyzýva aj vodičov k mimoriadnej opatrnosti. Vodičom odporúčame, aby predvídali, prispôsobili rýchlosť jazdy a zbystrili pozornosť všade tam, kde je predpoklad pohybu osôb,“ dodala na záver Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

Zdroj/Foto: KR PZ Košice