Slovenskom momentálne otriasa škandál troch politických činiteľov, ktorí sa v čase pandemických opatrení “pozabudli” a údajné pracovné záležitosti riešili na pôde bratislavského podniku aj po 21. hodine. Trojica si aktuálne sype popol na hlavu, pričom Juraj Šeliga a Jana Žitňanská oznámili odstúpenie zo svojich funkcii.

Jediným, kto nevidí dôvod na odchod, je Juraj Droba, ktorý sa však voličom ospravedlnil a tí jeho pochybenie a následné vyjadrenia, zdá sa, akceptujú. Kým jedna strana Slovenska považuje odstúpenie predmetných politických predstaviteľov za správny krok za porušenie pravidiel, druhá je presvedčená, že ide o zbytočný manéver, nakoľko protipandemické opatrenia porušujú mnohí občania. Jednou z nich je aj umelkyňa a podnikateľka Dorota Nvotová, ktorá svoj názor vyjadrila na sociálnych sieťach.

Spisovateľka a hudobníčka poukázala na fakt, že každý Slovák si občas zloží rúško pod nos, poruší zákaz vychádzania či sa stretol s niekým, kto nebol vo svojej “bubline”, nakoľko sme len nedokonalí ľudia. “Nie, nemyslím, že by sme mali odchádzať z práce, ktorú robíme dobre. Áno, politici majú ísť príkladom. Ale niektoré zákazy sú nezmyselné a vidia to snáď všetci. Rovnako by sa aj mali dodržiavať všetky nezmyselné obmedzenia rýchlosti a iné absurdné dopravné pravidlá. Ale nikto z náš nemôže povedať, že by sa mu nestalo, že nikdy neprekročil rýchlosť ani o 5km/h, alebo že by vždy zaparkoval tam kde má,” hovorí bez servítky, pričom nevynechala ani kauzy iných politikov, na ktoré sa akosi zabudlo.

“Pelle nakupuje obleky, Fico nosi plexisklo cez pol huby… udivuje ma, že je to nielen bez postihu, ale aj bez hejtu, a dokonca aj bez ospravedlnenia! Ficove úmyselné rozhodnutie riskovať zdravie stoviek ľudí naokolo ponad svoje plexisklo sa nedá ani porovnať s pracovným stretnutím s kolegami pri víne v nesprávnych hodinách. Nemyslím si, že mali odstúpiť,” napísala Dorota, pričom prosí Juraja Drobu, aby neodstúpil. “Keď pochybíme, úprimne sa ospravedlňme, napravme následky, prijmime pokutu a dávajme si pozor na ďalšie kroky. Sme len ľudia, a nech hodí kameňom, kto je úplne bez viny. Pandemickej,” ukončila svoje vyjadrenie. Čo si o tom myslíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/D.N., Juraj Šeliga – Za ľudí,