Komplex Bonaparte sa stal v priebehu posledných rokov ústrednou témou v spojení Bašternák a Fico. Pred nehnuteľnosťou sa zorganizovalo dokonca niekoľko štrajkov a ľudia hromadne žiadali, aby bývalý premiér zmenil bydlisko. Samotný politik nakoniec sľuboval, že sa odsťahuje, no nestalo sa tak.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Róbert Fico obýval jeden z luxusných bytov v komplexe Bonaparte, ktorý vlastní odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák. Predseda strany Smer-SD dlhé roky ignoroval nátlak širokej verejnosti a zdalo sa, že z jeho bydliska ho nedostanú ani žeriavom.

Situácia sa však zmenila, keď bol Bašternák odsúdený za ekonomickú činnosť. Podľa zákona pôjde Ficov luxusný byt do dražby, keďže prepadol do rúk štátu. Momentálne už prebieha konkurzný súd, ktorý pozostáva zo zaistenia majetku cez pohľadávky až po samotnú dražbu.

Podľa dostupných informácií by sa nové bydlisko malo nachádzať vo vychytenej lokalite v okolí Drotárskej cesty v Bratislave. Ficovci by však mali podľa TRENDU zatiaľ prespávať v straníckej centrále na Súmračnej.

Zdroj: plus7dní.pluska.sk, etrend.sk  |  Foto: Facebook