Defekt sa stal strašiakom mnohých vodičov, keďže nie každý má skúsenosti s výmenou prepichnutej pneumatiky. V mnohých prípadoch však šoféri vedia, ako na to, no chýba im dostatočné vybavenie či fyzická sila. S takouto nepríjemnosťou je však omnoho jednoduchšie vysporiadať sa vďaka pomoci zo strany Národnej diaľničnej spoločnosti.

Defekt na diaľnici môže spôsobiť poriadny problém, pričom mnohí šoféri väčšinou nie sú dostatočne technicky zdatní. V tomto prípade je možné využiť pomoc, ktorú zriadila Národná diaľničná spoločnosť (NDS). Služba diaľničnej patroly totiž zabezpečuje výmenu prasknutej pneumatiky, pričom je vybavená všetkými potrebnými nástrojmi, ak by si chcel motorista vymeniť koleso svojpomocne, no nemá potrebné náradie.

Môže však nastať aj situácia, že vodičovi dôjde palivo a čerpacia stanica bude vzdialená aj desiatky kilometrov. ,,V takýchto prípadoch vie tiež pomôcť diaľničná patrola. Zoberie posádku automobilu na najbližšiu čerpaciu stanicu a naspäť ho odvezie k vozidlu,“ uviedla hovorkyňa NDS, Eva Zgravčáková pre noviny.sk.

Bezplatná linka – 0800 100 007

Mobilná aplikácia – Pomoc na diaľnici

Zdroj: noviny.sk  |   Foto: ndsas.sk, Pixabay