Predstava, že by sa niekoľkonásobný vrah, ktorý šéfoval podsvetiu, dostal na slobodu, postavila zo stoličky mnohých ľudí vrátane rodín, ktoré prišli o svojich milovaných. K možnej priepustke na slobodu Mikuláša Černáka sa najnovšie vyjadril bývalý sudca.

Mikuláš Černák môže o pár týždňov požiadať o podmienečné prepustenie na slobodu, keďže si odsedí 25 rokov z doživotného trestu. Najznámejší slovenský väzeň to nebude mať jednoduché, keďže je nutné vyjadrenie dozorcov o jeho správaní sa za mrežami i stanovisko psychológa.

Advokátka Eva Mišíková si myslí, že pripravené ubytovanie mu môže pri rozhodnutí súdu iba pomôcť. Zrejme nejde o náhodu, že momentálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia rodného domu bývalého mafiána v obci Telgárt. 55-ročný väzeň tvrdí, že úpravu nehnuteľnosti financuje jeho mama, ktorá predala byt v Brezne.

Najnovšie správy o možnosti oslobodenia bossa bossov neušli ani Miroslavovi Radačovskému, ktorý v minulosti pôsobil ako bývalý sudca. Hoci nepozná detaily o jeho právnom procese, zastáva názor, že resocializácia, a teda náprava, nie je možná. Následne prišiel so šokujúcim vyhlásením. ,,Černák sa dopustil alebo mal dopustiť neakceptovateľného konania v súvislosti s pobytom gen. Milana Lučanského vo väzení v Prešove v mesiaci december 2020,” uviedol zástupca rodiny Lučanských pre plusku.sk.

Mnohí Slováci totiž špekulujú, že sa Černák predsa len zbaví väzenskej cely, keďže údajne pomohol zniesť z tohto sveta exprezidenta policajného zboru Milana Lučanského, ktorý ho dostal do basy. Názory tohto typu sú však stále chápané ako domnienky a doteraz neboli potvrdené. Radačovský zároveň upozornil na policajnú akciu pod menom ,,Judáš”, počas ktorej bol zadržaný práve zosnulý Lučanský.

K tejto udalosti sa vtedy vyjadril aj samotný rodák z Brezna. ,,Dnes som si dal do okna čižmu pre Mikuláša a on mi do nej posadil Judáša,” napísal na sociálnej sieti. ,,Tak to určite nesvedčí o tom, že uňho k resocializácii došlo. Radosť z ,,nešťastia” iného má znaky akejsi skrytej pomstychtivosti a toto, podľa môjho názoru, Černáka absolútne vylúčilo z možných úvah o jeho resocializácii a možnom prepustení na slobodu…,” domnieva sa právny zástupca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk | Foto: markiza.sk, YT/SME, Denník N, FB/Miroslav Radačovský-predseda strany SP a europoslanec