Na Slovensku je momentálne očkovanie v plnom prúde, pričom do Čakárne sa majú možnosť zaradiť už aj občania od 16 rokov. Práve tí ostali zmätení, keď po registrácii dostali termín na vakcináciu, pričom im bol opakovane zrušený

Televízia Markíza si nechala v rámci aktuálnej situácie vyhotoviť agentúrou Focus prieskum, podľa ktorého by sa určite nechalo zaočkovať 32,3 % opýtaných, kým 33,1 % zvažuje možnosť “skôr áno”. Ako bolo zverejnené v nedeľnej relácii Na telo, zo vzorky 1 001 respondentov je pre 71,1 % najprijateľnejšou vakcínou Pfizer/BioNTech, no neprijateľnou je pre 26 % opýtaných.

Prekvapenie nastáva na druhej priečke, kde sa umiestnil kontroverzný Sputnik V, ohľadom ktorého bola len nedávno zverejnená podpísaná zmluva. Ruská látka by bola voľbou pre 60,2 % opýtaných, pričom 33,6 % ľudí k nej má negatívne stanovisko. Tretie miesto obsadila Moderna (áno 58,8 % ; nie 37,1 %), štvrtou je Johnson & Johnson (áno 56,3 % ; nie 37,7 %) a na chvoste sa nachádza AstraZeneca.

Tá je prijateľnou voľbou len pre 29,4 % opýtaných, kým 65,8 % ju vylučuje. S podobným výsledkom skončila aj vakcína Sinopharm, ktorú preferuje 24,6 % respondentov a opačný názor má 63,3 % Slovákov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Markiza