Prieskumy verejnej mienky sú neustále dôveryhodným zdrojom, a zároveň odrazom nálad v spoločnosti. Je priam neuveriteľné vidieť, že po tom, ako Roberta Fica vyhnali z funkcie davy z ulíc, dnes mu dôveruje šokujúcich 29 % Slovákov!

Televízia Markíza uskutočnila exkluzívny prieskum prostredníctvom agentúry Focus, ktorý bol vykonávaný od 16. do 23. novembra na vzorke 1 005 respondentov, pričom ukázal, že dôveryhodnosť lídrov politických strán sa v poslednom období výrazne zmenila.

Najdôveryhodnejším politikom je prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej aktuálne verí 52 %, kým nedôveru je vyjadrilo 47 % opýtaných. Za hlavou štátu sa na druhej pozícii umiestnil Peter Pellegrini so 41 percentnou dôverou, kým negatívny názor malo 57 % ľudí. Na tretej priečke sa prekvapivo objavil Róbert Fico, líder strany Smer-SD, ktorý si získal 29 percentnú dôveru Slovákov.

Kým nad 20 % dôveryhodnosti sa držia Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár, Milan Uhrík, Milan Majerský a Andrej Danko, bývalý premiér Igor Matovič sa prepadol na prekvapivých 14 % s 86 percetnou nedôverou občanov. Práve v jeho prípade ide o najvýraznejší negatívny výsledok spomedzi predmetných politikov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: FB/I.M., YouTube