“Krajina Slovenského mora.” Tak aj takto zvykneme nazývať oddych v jednej z najbližších dovolenkových krajín slovenských turistov, Chorvátsko. Pri súčasnej náročnej vnútropolitickej situácii mnohých dovolenkových destinácii, ako je napríklad Turecko, mnoho Slovákov “vsadí” na klasiku a rozhodne sa pre dovolenku pri Jadranskom mori. Dávajte si ale pozor na skupinu, ktorá v tejto krajine “šarapatí” a okradla už aj slovenských dovolenkárov.

Manželia z východoslovenskej metropoly sa rozhodli dopriať si oddych v Chorvátsku a spojiť ho s príjemným poznávaním krajiny cestou karavanom. Práve spôsob ich prepravy sa im stal “osudným.” Keď sa totiž po náročnej ceste rozhodli zastaviť na parkovisku a trochu si oddýchnuť, upadli do hlbokého spánku, z ktorého sa prebrali až na ďalší deň. Zobudil ich muž, klopkajúci na dvere ich karavanu, ktorý im oznámil, že boli okradnutí. Následne manželia zistili, že prišli o hotovosť a cítia sa akosi zvláštne. Sucho v ústach, či dlhotrvajúci spánok im napovedali, že niečo nie je v poriadku. Muž, sa domnieva, že boli “priotrávení” nejakým plynom, ktorý ich uspal, a následne ich okradli.

Manželia sa obrátili na veľvyslanectvo v Záhrebe, kde im poradili alarmovať políciu. Napriek počiatočným komplikáciám, si pár nenechal pokaziť výlet a aj za pomoci rodiny sa do vytúženého cieľa dostali. Ak využívate podobný spôsob prepravy, zvýšte svoju opatrnosť a zabezpečte si telefónne čísla na veľvyslanectvo i políciu v krajinách, cez ktoré budete cestovať.

Zdroj: topky.sk | Foto: pixabay.com