Po sobotnej tlačovej konferencii premiéra Igora Matoviča sa stalo na Slovensku ústrednou témou celoplošné testovanie občanov na koronavírus. To by malo prebiehať počas najbližších víkendov, pričom úvodné testy majú byť vykonané v najkrízovejších lokalitách Dolný Kubín, Námestovo, Tvdošín a zrejme aj Bardejov.

Kým v uplynulých hodinách prebiehala tlačová konferencia Igora Matoviča, ktorý pripustil odchod z funkcie, pre Úradom vlády sa zhromaždili stovky protestujúcich Slovákov. Okrem dospelých sa tu však nachádzali aj maloleté deti, pričom tri z nich pobúrili nielen verejnosť, ale aj políciu, ktorá aktuálne pátra po ich totožnosti.

Ako premiér prezradil, posledné tri týždne sa s desiatkami kolegov venoval najväčšej logistickej operácii Slovenska, ktorá bude stáť krajinu približne 43 miliónov eur. “Hlavné testovanie prebehne takto za 2 týždne, počas soboty a nedele. Oslovili sme Ozbrojené sily Slovenskej republiky, testovanie bude prebiehať spôsobom, ako sú ľudia zvyknutí chodiť voliť,” uviedol ohľadom plánovej akcie. K tej by malo dôjsť v približne 6 000 volebných okrskoch a zabezpečovať ju bude viac ako 40-tisíc ľudí.

Z väzenia na Facebook

Kým prezidentka Slovenskej republiky sa o predmetnom pláne dozvedela až z tlačovej besedy, pozitívny názor na celoplošné testovanie vyjadril bývalý boss mafiánskeho prostredia Mikuláš Černák. Na sociálnej sieti Facebook, kde ho sleduje takmer 42-tisíc fanúšikov, sa z času na čas objaví jeho vyjadrenie k veľkým „kauzám“ a inak tomu nebolo ani v prípade rozhodnutia premiéra.

„Celoplošné testovanie pri takomto stúpajúcom dennom počte pozitívnych na COVID-19 je dobrým krokom, avšak iba v súčinnosti s testovaním na všetkých hraniciach, a to aspoň niekoľko dní až týždňov, aby sme si následne neimportovali nákazu zo zahraničia. Vždy je to lepšie ako LOCKDOWN,“ vyjadril svoj názor z väzenia zrejme prostredníctvom inej osoby. kým prvotné slová doživotne odsúdeného muža sa s veľkým pochopením verejnosti nestretli, iba pred pár hodinami ho doplnil o ďalšiu myšlienku.

„Nehrám sa na žiadneho virológa a na chaotické správanie premiéra Matoviča mám tiež svoj názor. Mám ale tiež vonku blízkych ľudí, na ktorých zdraví mi záleží a nie je mi ľahostajný ani osud ďalších Slovákov, ktorí okrem ohrozenia zdravia každým dňom strácajú svojich blízkych, svoje vybudované firmy, podniky a prácu. Zastávam názor, že nie najšťastnejším aspektom súčasného života pri tejto pandémii je, keď odborníci, epidemiológovia a iní oznamujú svoje poznatky rýchlejšie ako ich spoločnosť dokáže prijať… Každý vládca by mal vzbudzovať prirodzený rešpekt a dôveru tak vo vzťahu k svojim spolupracovníkom ako aj k ľudu, ktorému vládne. Inak to bude len o chaose, ktorý si v tomto zložitom období nemôžeme dovoliť,“ zakončil svoje vyjadrenie k predmetnej situácii Černák. A čo si o jeho slovách myslíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Mikuláš Černák, Igor Matovič