V stredu 24. júla bola slovenská polícia kontaktovaná tou českou, ktorá prenasledovala podozrivého muža. Nakoľko išlo o cezhraničnú akciu, do výzvy sa zapojili aj muži zákona z našej krajiny. Naháňačka napokon pripomínala nebezpečnú scénu ako z filmu, keďže na mieste incidentu padli aj výstrely!

Českí policajti začali prenasledovať muža vo vozidle Škoda Fabia, ktorý bol podozrivý zo spáchania lúpežného prepadnutia u našich susedov. Páchateľ mal pri sebe nôž a bezohľadnou jazdou ohrozoval aj ďalších vodičov na ceste. Do prenasledovania sa napokon zapojili aj slovenskí policajti, keďže muž prekročil štátne hranice.

Zadržať sa ho podarilo na diaľnici D2 na zjazde Malacky v smere do Bratislavy. Premávka musela byť odstavená a muži zákona dokonca dvakrát vystrelili do vzduchu ako varovanie, čo však nepomohlo. ,,Policajti v súlade s ustanoveniami zákona o Policajnom zbore vystrelili jedenkrát do oblasti ľavého predného kolesa a jedenkrát do oblasti pravého zadného kolesa,“ uviedol štátny orgán. 44-ročný páchateľ nakoniec zastavil, no zatknutiu sa vzpieral. Po využití donucovacích prostriedkov bol prevezený do nemocnice, keďže mal podliatinu v oblasti chrbta. Momentálne je už umiestnený do cely policajného zaistenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: Facebook/Polícia SR