Cestujúci si počas letu do Kanady uvedomili, že počujú zvláštne zvuky, ktoré vychádzajú od pravého krídla. Panika však nastala až v momente, keď z motorov začali šľahať plamene. Na palube lietadla tak došlo k panike a strachu o vlastný život.

Lietadlo spoločnosti Fly Swoop letelo do Kanady, keď počas letu začali motory na jednom krídle vydávať nezvyčajné zvuky a následne začali horieť. Pilot aj letušky sa snažili cestujúcich upokojiť, pričom im oznámili, že bude nutné núdzovo pristáť na Medzinárodnom letisku v Abbotsforde.

Na palube však došlo k panike, keďže jeden z cestujúcich začal nahlas kričať: ,,Horí!“ Nebolo možné ho upokojiť, čo vyvolalo strach u ďalších ľudí, ktorí začali s plačom písať rodine a lúčiť sa s ňou. „Bolo to veľmi ťažké, také niečo neočakávate. Mame som začal písať: ,,S lietadlom sa niečo deje. Ľúbim ťa,“ uviedol jeden z pasažierov pre portál CTV.

Núdzové pristátie nakoniec dopadlo bez problémov, no záchranári museli viacerým cestujúcim podať sedatíva na upokojenie. Predbežná kontrola lietadla mala preukázať, že do vrtúľ vletel kŕdeľ husí, čo zapríčinilo požiar.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: edmonton.ctvnews.ca  |  Foto: Twitter, YouTube  |  Video: Twitter