Len pred krátkym časom Slovensko znepokojila správa o útoku žiaka so sekerou v ruke na škole v Novákoch. V Čechách študent sekerou dokonca zavraždil muža a sám si siahol na život. Najnovšie sa znepokojivý incident odohral na základnej škole v Poprade.

Televízia Markíza priniesla smutnú správu o tom, že v utorok došlo na slovenskej škole k ďalšiemu agresívnemu incidentu. V Poprade mal vyčíňať len 11-ročný Matej, ktorý na chodbe vystrašil 6-ročnú Lauru. Pri dievčati mal vytiahnuť skladací vreckový nožík a priložiť jej ho ku krku.

Po incidente si nikto z kompetentných nevie vysvetliť, prečo konal agresívne, pričom podľa slov riaditeľa patrí k deťom s nadpriemerným intelektom. Hlava školy tiež uviedla, že mladému chlapcovi bude podľa všetkého na vysvedčení znížená známka zo správania.

Laura sa po ataku podľa vyjadrenia jej mamy nevie spamätať: „Moja dcéra je na tom psychicky nie veľmi dobre,“ vyzradila so slovami, že dievča má strach ísť do školy. Taktiež uvažuje o zmene školského zariadenia a zrejme podá i trestné oznámenie na polícii. Psychologička sa zamýšľa nad tým, čo urobí dieťa neskôr, ak už v 11-tich vyťahuje na spolužiačku nožík. Podľa jej slov majú rodičia málo času na rozhovory s deťmi, no tínedžeri sú tiež frustrovaní, snažia sa zaujať a často na škole chýba školský psychológ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj│ Foto: tvnoviny.sk