Príchodom júna začali Slovensko sužovať vysoké teploty, ktoré mohli byť doslova fatálne iba pre 9-mesačné bábätko z Veľkého Krtíša. Zúfalej matke však prišla okamžite na pomoc polícia, pričom pri záchrane kojenca išlo doslova o minúty.

Polícia z Veľkého Krtíša zasahovala vo štvrtok 6. júna na Nemocničnej ulici, kde sa zúfalej žene zabuchli dvere od auta s tým, že kľúč ostal vo vnútri vozidla, ktoré sa uzamklo. Vo vnútri sa však v autosedačke nachádzalo len 9-mesačné bábätko, pričom do príchodu policajtov bolo uväznené už približne 10 minút.

Mužom zákona sa však podarilo vykonať do príchodu hasičov také opatrenia, aby malo dieťa v automobile vzduch, pričom po celý čas sledovali jeho stav. “Hasiči sa po príchode na miesto auto snažili otvoriť pomocou ich techniky, ale keďže sa im to nepodarilo, so súhlasom majiteľky na aute rozbili okno, a tak dieťa dostali von z auta. Policajti z Obvodného oddelenia PZ vo Veľkom Krtíši; Lukáš Tóth a Peter Sedlaček, počas celej doby upokojovali nielen matku, ale aj vznikajúcu situáciu okolo a, samozrejme, nutné bolo usmerňovať aj premávku,” uviedla polícia Slovenskej republiky. Ako taktiež príslušníci zboru dodali, matka si dieťatko vyzdvihla z auta v poriadku, pričom nebolo nutné privolať ani záchrannú zdravotnú službu.

Zdroj: Polícia