K poriadnej dráme došlo v stredu večer v obci Beluša pri Púchove. Neznámi muži dorazili na troch autách a začali strieľať na diviakov. Všetko sa odohralo len na skok od domov, kde bývajú rodiny s deťmi.

Poriadna dráma sa odohrala v stredu v obci Beluša pri Púchove. Zatiaľ neznámi muži dorazili na miesto na troch autách a začali strieľať po diviakoch. Celý incident sa pritom odohral len na skok od domov, kde bývajú rodiny s malými deťmi, ktoré pre istotu ukryli vnútri. V čase streľby navyše na poliach prebiehali poľnohospodárske práce. Vystrašení obyvatelia sa podľa informácii televízie Markíza vybrali za “poľovníkmi” a žiadali ich, aby so streľbou prestali. Tí ich však nevypočuli. Svedkyňa incidentu si ale myslí, že nešlo o poľovníkov, skôr o nelegálnych pytliakov.

Jej slovám dáva za pravdu aj skúsený poľovník, podľa ktorého je nezákonné, aby sa strieľalo v čase zberania úrody. Rovnako potvrdil, že na lov diviakov sa používa dlhá guľová zbraň s veľkým dostrelom: “Guľovnica má dostrel tak do päť kilometrov. Strela z brokovnice podstatne menej, ale tiež je to veľmi ďaleko, kilometer odhadujem,” uviedol Ján Drha, ktorý je predsedom poľovného združenia Ostrý Vrch. Neznámi muži tak majú na krku políciu, ktorá vec rieši ako priestupok na úseku zbraní, streliva a poľovníctva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Tv Markíza