Známy operný spevák Peter Dvorský oslávil 70. narodeniny, no stále si užíva aktívny spevácky aj spoločenský život. S manželkou Martou sa nedávno vybral do švajčiarskych Álp, kde pravidelne relaxuje, keď ho za dramatických okolností musel prevážať do nemocnice vrtuľník.

Obľúbený a vyhľadávaný operný spevák Peter Dvorský oslávil jubilejné 70. narodeniny, no stále si užíva aktívny život. Popri tom, že koncertuje, si spolu s manželkou Martou rád dopraje relax a odpočinok v nádhernom prostredí švajčiarskych Álp.

Práve tam ale zažil prednedávnom poriadnu drámu, keď mu odrazu prišlo nevoľno. „Na kopcoch mi prišlo veľmi zle. Totálne som zbledol, moje srdce nevládalo. Zdravotníci boli rýchli a zachránili ma,“ opísal priebeh incidentu pre PLUS 7 DNÍ. Dôvodom kolapsu mala byť nadmorská výška dvetisíc metrov, kde sa jeho telu nedostával dostatok kyslíka.

Dvorský si však aj na tejto situácii našiel niečo pozitívne a pousmial sa s tým, že dostal príležitosť letieť vrtuľníkom ponad Alpy. V nemocnici ho následne stabilizovali a dnes je spevákovo zdravie na tom oveľa lepšie. Ako však dodal, stále to nie je ideálne: „Chodím po vyšetreniach a verím, že sa môj stav ustáli. Srdiečko je slabšie, nebudem klamať seba ani ostatných. Mám doma aj kyslíkový prístroj. Večer, keď si niečo čítam, vždy sa napojím,“ priblížil fanúšikom. V nemocnici na operácii skončila pred niekoľkými dňami známa moderátorka Markízy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: PLUS 7 DNÍ │ Foto: Televízia JOJ, Televízia DOMA