U známeho slovenského politika došlo pred niekoľkými dňami k poriadnej dráme. Zistil totiž, že reklamný účet na sociálnej sieti mu napadli hackeri, ktorí mu takto ukradli až 13-tisíc eur. Politik napokon vysvetlil, ako k nešťastnej udalosti došlo a na čo si majú Slováci dať pozor.

Známy politik z hnutia KDH Alojz Hlina musel riešiť vážny problém. Ako priblížil svojim fanúšikom na sociálnej sieti, hackeri ich okradli cez reklamný účet o 13-tisíc eur. „Hackeri nás obrali o viac ako 13 000 eur. Cez náš reklamný účet si objednávali reklamy na sociálnej sieti s cielením na tých, ktorí sa zaujímajú o kryptomeny. Územné cielenie bolo v rámci celej Európy,“ napísal politik.

Hlina priblížil, že k hacknutiu došlo zrejme cez mailovú komunikáciu, keď ich istá adresa upozornila na publikovanú fotografiu, ktorá môže porušovať autorské práva: „Dajte si pozor, mimoriadne nebezpečná kombinácia pre Vás a Vaše peniaze je, ak ste zodpovedný, poctivý, ale zároveň dôverčivý, nepozorný.️ Vedomí si toho, že sme nepoužívali žiadnu fotografiu, ktorá by porušovala autorské práva, sme namietali túto skutočnosť v priloženom linku. Predpokladáme, že cez tento link následne došlo k heknutiu nášho FB účtu,“ vysvetľuje.

Na záver vyzýva Slovákov k opatrnosti: „Vždy si dôkladne skontrolujte a rozkliknite mailovú adresu. Ak tá mailová adresa má divný tvar, určite nereagujte. ️Dávajte si pozor na to, kto Vám vyčíta, že robíte niečo zlé… Stále máme zablokovaný reklamný účet, moja stránka je dosť „zmrznutá“ a ťažko sa rozbieha. Dobrá správa na záver: Po viac ako po mesiaci sa nám podarilo so sociálnou sieťou Facebook dohodnúť vrátenie peňazí,“ teší sa napokon. Oveľa väčšie trápenie ale priznal bývalý politik, ktorého syn trpí ťažkým autizmom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Alojz Hlina, Andrej Kiska