V ruskom divadle v meste Ulan-Ude na Sibíri došlo pred pár dňami takmer k tragickému incidentu. Mladý herec si podrezal žily priamo počas predstavenia pred zrakmi divákov. Dôvodom bola šikana zo strany vedenia a nevyplácanie zárobkov po tom, čo herci protestne zložili v divadle plagáty podporujúce vojnu na Ukrajine.

Mladý ruský herec Artur Shuvalov sa pred pár dňami pokúsil podľa informácií NewsWeek o samovraždu priamo pred zrakmi divákov v divadle. Počas predstavenia v meste Ulan-Ude sa všetkým prítomným prihovoril a uviedol, že jeho život bude mať na svedomí vedenie divadla, ktoré ho už mesiace šikanuje a taktiež mu nevypláca mzdu.

Dôvodom majú byť spory po tom, ako bol prepustený predošlý riaditeľ divadla, ktorý sa otvorene vyjadroval proti vojne vedenej na Ukrajine. Herci na protest zvesili v divadle plagáty podporujúce konflikt. Krátko pred jeho pokusom o samovraždu dalo divadlo výpoveď aj jeho manželke, herečke Svetlane Polyanskyej.

Herec, ktorý trpí aj na rakovinu, krátko pred podrezaním žíl uviedol: “Počas posledného roka sa ma snažili z divadla vyhodiť, zosmiešňovali ma a pripravili ma o robotu a peniaze. Dnes podpísali výpoveď mojej manželky Svetlany. Nemám už viac síl a nemám na výber. Ospravedlňujem sa, ale som unavený,” povedal Artur. Po svojich slovách sa pokúsil siahnuť si na život. Okamžite k nemu pribehli kolegovia a privolali záchranku. Umelec skončil v nemocnici, no neutrpel vážne poranenia. Pred pár dňami zomrel charizmatický herec z obľúbených telenoviel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: newsweek.com | Foto: YouTube, Twitter