Obvyklými páchateľmi trestných činov sú zvyčajne dospelí. Smutnou pravdou však je, že vývojom spoločnosti dochádza ku kriminalizácii čoraz mladších osôb. Aj incident, ktorý sa odohral začiatkom druhého aprílového víkendu v okolí mesta Hlohovec, sa týka trestnej činnosti, za ktorú je zodpovedný len 14-ročný mladík.

Na opekačke, ktorú si počas víkendu zorganizovala skupina mladistvých v katastri obce Kľačany, došlo medzi dvoma mladíkmi k hádke, ktorá vyústila do napadnutia bodnou zbraňou. Lovecký nôž údajne vyťahoval mladší z dvojice, 14-ročný Patrik. Ten mal následne niekoľkokrát bodnúť 15-ročného Adama do ramena a hrudníka.

Patrik, ktorý je v zmysle Trestného zákona osobou trestne zodpovednou, nakoľko dosiahol vek 14 rokov, bol vyšetrovateľom obvinený z pokusu vraždy a v pondelok popoludní (10.4) poputoval z preventívnych dôvodov do vyšetrovacej väzby.

Údajným dôvodom hádky medzi chlapcami mal byť spor o “srdce” dievčaťa. O tom, či to naozaj stálo za to, môžu chlapci uvažovať. Faktom ale ostáva, že Patrik si svojim konaním narobil poriadne problémy. Adam bol prevezený do nemocnice v Trnave a nemal by byť v ohrození života. Táto udalosť sa našťastie neskončila smrťou, mala by však poslúžiť ako ponaučenie, nielen pre mladých, že spory by sa mali riešiť s rozumom a chladnou hlavou.

Zdroj: cas.sk | Foto: YouTube