Včera (17. februára) zostali v šoku obyvatelia mesta Kežmarok, keď v jednom z nákupných centier došlo k rukojemníckej dráme. Vyjednávane s páchateľom trvalo dlhé hodiny, pričom mal vystrašenú predavačku ohrozovať nožom.

Podozrivým mužom je 41-ročný Ľudovít, ktorý potom, čo zavraždil svojich rodičov a v byte nechal pustený plyn, sa presunul do obchodného domu Tesco. Vo večerných hodinách zadržal 40-ročnú predavačku, s ktorou sa zabarikádoval v kancelárií, pričom mal pri sebe nôž.

Na miesto bol vyslaný vyjednávací tím, kukláči a niekoľko policajných hliadok, ktorých cieľom bolo oslobodiť vystrašenú ženu a zadržať nebezpečného páchateľa. Muž požadoval splnenie jeho požiadaviek, ktoré však nie sú známe.

Počas 7-hodiného vyjednávania boli muži zákona vyslaní aj do bytovky, kde bol oznámený úniku plynu. Tá najhoršia predtucha sa napokon stala skutočnosťou, keďže policajti našli tu dve mŕtve telá dobodané nožom. Vyjednávači tak museli byť ešte viac opatrnejší, no napokon sa im podarilo predavačku vyslobodiť a neskôr zadržať aj Kežmarčana. Prípadom sa zaoberá krajská kriminálka v Prešove, pričom mužovi hrozí doživotný trest odňatia slobody.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Prešovský kraj  |  Foto: FB/Polícia SR-Prešovský kraj, TA3