Dráma sa odohrala v sobotu v noci v Košiciach. Mladý, len 21-ročný muž, mal v jednom z bytov v časti Juh dobodať ďalšieho muža. Napokon ušiel na aute, no už o chvíľu spôsobil autonehodu, pri ktorej bol ohrozený aj 12-ročný chlapec.

K dráme došlo v sobotu v noci v košickej mestskej časti Juh. Len 21-ročný muž mal napadnúť nožom 18-ročného Košičana, ktorému spôsobil niekoľko bodných rán v hornej polovici tela a z miesta činu ušiel. Pri úteku smerom na Jahodnú na aute zn. Opel Meriva mal ísť mladík takou rýchlosťou, že prešiel do protismeru a čelne sa zrazil s protiidúcim vozidlom zn. Volkswagen Passat. V tom sedel 45-ročný vodič, ktorý viezol aj 12-ročného chlapca.

Dieťa sa, našťastie, zranilo len ľahko a jeho stav si vyžadoval iba jednorazové ošetrenie. Vodič utrpel ťažké zranenia, z ktorých sa bude musieť podľa Lenky Ivanovej, hovorkyne KR PZ v Košiciach, zotavovať 4 až 6 týždňov. Rovnako ťažké zranenia utrpel aj samotný páchateľ, ktorý sa momentálne nachádza v nemocnici.

Polícia odobrala mladému mužovi biologický materiál pre zistenie alkoholu či návykových látok v tele. Za pokus o vraždu mu má hroziť 15 až 20 rokov za mrežami: “Vzhľadom na závažnosť skutku vec prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý 21-ročného muža z Košíc obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Keďže obvinený Košičan utrpel pri dopravnej nehode ťažké zranenia a za jeho konanie mu v prípade dokázania viny hrozí pätnásť až 20 rokov za mrežami, je nielen v opatere lekárov a zdravotníckeho personálu, ale aj pod dohľadom polície,” znie oficiálne vyjadrenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach │ Foto: Polícia SR