Ak prekročíte povolenú rýchlosť alebo spáchate iný dopravný priestupok, zvyčajne na výzvu policajtov zastavíte. Podobná udalosť nastala v nedeľu v noci, avšak auto na výzvu nereagovalo, a tak sa polícia uchýlila k vážnejším opatreniam.

Dramatický moment nastal medzi Strečnom a Martinom, keď auto išlo väčšou rýchlosťou, ako je povolené. Za autom trielila polícia, ktorej sa však vodiča nepodarilo zastaviť. Následne vozidlo značky BMW upozornila varovným výstrelom.

Moment prekvapenia nastal vtedy, keď muži zákona zistili, že strieľali po služobnom aute podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Hrnčiara.

Podľa informácií, ktoré prináša pluska.sk, to mal Andrej Hrnčiar vysvetliť tak, že prišlo k nedorozumeniu. Jeho šofér vraj prekročil rýchlosť, hliadka naňho zasvietila a on im blikol. Podľa neho však z bezpečnostných dôvodov nemohol zastaviť mimo obytnej zóny. Následne tak však urobil asi po desiatich kilometroch, v Martine. Situácia sa vraj vysvetlila, keď ochrankár ukázal služobný preukaz.

andrej hrnčiar

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook