Počas uplynulého víkendu prebiehalo na území Slovenska celoplošné testovanie občanov na koronavírus, ktorého sa však zúčastnili len ľudia zo 45 okresov. Okrem toho však zdravotníci v laboratóriách preverovali aj vzorky pomocou PCR testov, pričom výsledky sú oproti minulému víkendu výrazne nižšie.

V nedeľu (8. novembra) bolo na Slovensku ukončených 4 956 laboratórnych vyšetrení na koronavírus, z ktorých bolo 577 ľudí vyhodnotených pozitívne. Medzi novými pacientami bolo 273 mužov a 304 žien, pričom pochádzajú z Prešovského kraja (97), nasleduje Bratislavský (82) a Banskobystrický kraj (82), Trenčiansky kraj (81), Košický kraj (78), Žilinský (59), Trnavský (55) a Nitriansky kraj (43). Na Slovensku je tak aktuálne 55 949 aktívnych prípadov, kým 19 575 ľudí sa z ochorenia už celkom zotavilo. Žiaľ, počet úmrtí narástol o ďalších 15 ľudí, spolu tak v krajine evidujeme 366 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19.

K predmetným výsledkom sa na sociálnej sieti vyjadril aj premiér Igor Matovič, ktorý uviedol, že podiel pozitívnych pacientov oproti 25. októbru dramaticky poklesol. „Čo to znamená? Že ste vy všetci – milióny ľudí počas tých víkendových manévrov urobili skvelú prácu. A máte byť prečo na seba hrdí,“ prehovoril k Slovákom. Zároveň sa však vyjadril aj tým, ktorí boli zásadne proti celoplošnému testovaniu antigénovými testami. „A teraz budú blúzniť o tom, že tak dramatické zlepšenie je výsledkom na týždeň zatvorených obchodov a jemného lockdownu, ktorý na Slovensku máme. Je to nebezpečné konanie, lebo tým chcú odstrašiť rozhodujúcich ľudí od masívneho používania antigénových testov na brzdenie epidémie, ktoré nevyhnutne potrebujeme, ak chceme opäť snívať o otvorenom divadle, kine, kostoloch, reštikách, školách a posilkách,“ uviedol Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR, FB/I.M.