Uplynulý piatok otriasla celým Slovenskom tragická nehoda v širšom centre Prešova, kde na Mukačevskej ulici prišlo o život sedem osôb. V dôsledku výbuchu plynu sa okamžite začalo vyšetrovanie, pričom boli iba pred pár hodinami obvinené prvé tri osoby.

6. decembra došlo v Prešove na Mukačevskej ulici k masívnej explózii plynu, v dôsledku čoho zahynulo 7 osôb, pričom jedna je stále nezvestná. Na mieste tragédie zasahovalo viac ako 100 profesionálnych i dobrovoľných hasičov a do pomoci obetiam sa zapojilo takmer celé Slovensko. Žiaľ, mnohí z obyvateľov 12-poschodového bytového domu sa už do svojich príbytkov nikdy nevrátia, nakoľko poškodenia priestorov sú doslova fatálne.

“V trestnej veci všeobecného ohrozenia v súvislosti s prípadom výbuchu obytného bloku v meste Prešov vzniesol krajský vyšetrovateľ obvinenie trom osobám a predložil prokuratúre podnet na ich väzobné stíhanie,” uviedol vedúci oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik. Ako tiež dodal, vyšetrovanie momentálne naďalej prebieha a prípadné ďalšie informácie poskytnú, pokiaľ to situácia dovolí.

Zdroj: Polícia, HaZZ