Hudobné zoskupenie Cigánski Diabli sa u nás teší veľkej obľube. Už viac ako dvadsať rokov funguje takmer v rovnakom zložení. Zrejme však nastal čas na personálne zmeny, ktoré sa zrejme hudobníci snažili ututlať. Prezradil ich však človek, ktorý bol nútený podať trestné oznámenie.

Na nečakaný problém upozornil výrobca huslí Alexander Karabinoš, ktorý jednému z členov skupiny Cigánski Diabli, konkrétne Emilovi Hasalovi, požičal husle. Vo chvíli, keď ich chcel dostať naspäť, zo strany hudobníka malo dôjsť k výhovorkám, pričom situáciu dokázal naťahovať celé tri roky.

Výrobca hudobných nástrojov sa však nenechal odbiť a kontaktoval šéfa zoskupenia Cigánski Diabli, Ernesta Šarköziho. Ten okamžite konal a po niekoľkých diskusiách, ktoré zrejme nikam neviedli, dostal Hasala nekompromisný vyhadzov. Ernestovi sa údajne nepáčilo jeho nekorektné správanie k umelcovi, čo považuje za neprístupné.

K vyhadzovu sa nakoniec pridružilo aj trestné oznámenie zo strany Karabinoša, ktorý stále požaduje svoje husle naspäť. Aj napriek tomu, že tento hudobný nástroj by mal mať hodnotu takmer 3-tisíc eur, nahnevaný muž priznal, že byť radšej prijal späť husle ako peniaze. Je teda zrejmé, že ide o špeciálny kúsok, ktorý by chcel mať opäť vo svojej zbierke.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Cigánski Diabli-Gypsy Devils, Facebook/Emil Hasala