Tomáš Drucker, ktorý až doposiaľ predsedal stranám Dobrá voľba a Umiernení, zverejnil zásadné stanovisko. Vo februári 2023 sa už o funkciu uchádzať nebude. Zároveň verejnosti predstavil, že novým podpredsedom strany sa stane muž, ktorý je verejným nepriateľom Igora Matoviča.

Tomáš Drucker na stredajšej tlačovej besede uviedol, že je predsedom strán Dobrá voľba a Umiernení poslednýkrát. Politik zverejnil, že ho k tomu kroku viedlo viacero dôvodov. Prvým je, že bol vybraný na prestížny manažérsky program na London Business School, na ktorý boli z Európy vybraní len dvaja ľudia.

Tento program si však bude vyžadovať Druckerovu prítomnosť v Londýne. Druhým dôvodom je, že sa chce naplno venovať ucelenej vízii zdravotníctva na Slovensku. Tento plán by chcel politik predstaviť verejnosti už na jar budúceho roka. “Bude to nový koncept a ucelený systém, kde bude pacient v centre všetkých motivačných faktorov pre zdravotníkov, pre poisťovne, pre zdravotnícke zariadenia. Nie počet výkonov lekára, ale vyliečenie pacienta,” sľubuje.

Ďalším dôvodom je, že strana nedosahuje požadovanú 5-percentnú voličskú podporu. “Preto aj sami dlhodobo hovoríme o spájaní. Myslím, že sme boli prví, kto vyslovil tézu: treba sa spájať a treba pracovať, aby mohla vzniknúť budúca demokratická vláda, ktorá nebude obťažovať ľudí a bude už konečne pracovať pre lepšie Slovensko,” dodáva.

Zároveň ohlásil, že novým členom predsedníctva sa stal zakladateľ firmy Decodom Roman Gejdoš a novým podpredsedom strany Rado Baťo. Ten sa do povedomia verejnosti dostal vďaka sporu s Igorom Matovičom po kauze ruskej vakcíny Sputnik. Matovič sa pôvodne ocitol v konflikte s jeho manželkou Zuzanou Baťovou v rámci Štátneho ústavu na kontrolu liečiv. “Som presvedčený, že takto musí znieť úloha, ktorú máme, som presvedčený, že tomuto ľudia dobre rozumejú: Robert Fico a Igor Matovič sú slepá ulička, znamenajú rozvrat a populizmus,” prezradil nový podpredseda Baťo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Tomáš Drucker