Počas uplynulého víkendu, kedy sa prvýkrát testovali všetky kúty Slovenska, sa vyskytlo aj zopár riešiteľných problémov. Na niektorých miestach chýbali certifikáty, na iných to boli zdravotnícke pomôcky. Avšak podľa prebiehajúceho kola územného testovania sa dnes, v sobotu 7. novembra, stal o čosi menej očakávaný problém. Lekár sa na testovanie dostavil značne „pod parou“!

Polícia Slovenskej republiky v Banskobystrickom kraji informovala verejnosť správou, ktorá vyráža dych. Zdravotnícky personál sa dostavil na výkon služby odoberania vzoriek občanom badateľne podgurážený: „Na odbernom mieste v Rimavskej Sobote bola vykonaná dychová skúška so zdravotníkom, ktorý vykonával odbery. Išlo o 54-ročného lekára z Rimavskej Soboty, ktorý pri dychovej skúške nafúkal 1,88 promile!“

Zdravie verejnosti bolo pre tento skutok značne ohrozené, polícia koná v zmysle zákona: „Keďže svojím konaním mohol ohroziť životy a zdravie občanov, hrozí mu trestné stíhanie za trestný čin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ informuje hovorkyňa Denisa Bárdyová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Banskobystrický kraj | Foto: IG/ igor_matovic_olano, pxhere.com