1. októbra 2019 sme prišli o klenot československej hudobnej scény, pričom sme si včera pripomenuli druhé výročie jeho smrti. Karel Gott patril k legendám, ktorého piesne navždy zostanú zapísané v srdciach mnohých fanúšikov vrátane milujúcej rodiny.

Druhé výročie smrti hudobného velikána si pripomína predovšetkým rodina, priatelia, kolegovia i tisíce fanúšikov z Česka, Slovenska i Nemecka. Karlovi Gottovi sa stal osudným boj s leukémiou, a hoci sa zdalo, že bol odhodlaný s vážnou chorobou bojovať až do konca, v posledných dňoch sa rozhodol liečbu ukončiť.

Manželka speváka prezradila, že poslednýkrát vydýchol počas spánku v pohodlí domova v kruhu svojej rodiny. Strata ,,božského Káju“ je mimoriadne bolestivá predovšetkým pre jeho štyri dcéry a Ivanu Gottovú, s ktorou bol zosobášený 11 rokov. Dva roky po strate milovaného muža sa rozhodla zverejniť emotívny odkaz, ktorý poslala svojej životnej láske.

,,Vyznanie do neba“ od Ivany Gottovej

,,1. október. Dátum, ktorý mám už navždy vrytý do pamäte. Sú to už dva roky, čo s nami, drahý Karel, nie si. Naše dcéry už nie sú dievčatká, ale veľké slečny. Mal by si z nich určite ohromnú radosť. Veľmi nám chýbaš! Bolí to! Stále rovnako! Spomíname na každý deň po tvojom boku. Som vďačná za tých krásnych 20 rokov v tvojom náručí. Bol si vždy pri mne, miloval si ma napriek názorom okolia, veril si rovnako ako ja v našu večnú lásku. Zastával si sa ma, keď ma niektorí kritizovali. Bol si môj rytier, ktorý bojoval za pravdu a spravodlivosť, aj keď niekedy márne. Bola som šťastná, že som ti tú tvoju rytierskosť mohla oplatiť a stáť pri tebe až do samého konca a odprevadiť ťa s dcérami z tvojho milovaného domova na druhý breh.“

,,Neprestávam ťa obdivovať za tvoju statočnosť, s akou si bojoval o každý ďalší deň vedľa nás, kvôli tvojej autobiografií, tvojmu dokumentu, našim dievčatám Charlotte a Nelly, a taktiež kvôli mne. Našej láske. Bál si sa odísť, pretože si mal obavy, čo s nami ,,potom“ bude. Bál si sa, že sa do nás pustia médiá, budú nás prenasledovať a nedajú nám pokoj. Médiá ale mali a majú voči nám pochopenie a za to im ďakujem. Rešpektovali, že som sa stiahla do ústrania, aby som mohla prežiť svoje trúchlenie i žiaľ, a taktiež dokončiť to, čo som ti sľúbila, Zároveň som vďačná všetkým ľuďom, ktorí chodili ticho a pietne uctievať tvoju pamiatku.“

,,Ďakujem ti za všetko, čo som sa od teba za takmer polovicu môjho života po tvojom boku naučila. Ďakujem ti za ten najväčší dar, ktorý si mi mohol dať – naše dcéry! Ďakujem ti za všetko dobré, čo si im odovzdal. Či už v génoch, či pozorovaním teba samotného. Ako je známe, deti sa učia najviac preberaním vzorcov správania svojich rodičov. A od teba (snáď aj odo mňa) dostali naše dievčatá ten najlepší základ! Nielen za to ti budem navždy vďačná. Ďakujem ti za krásne spoločné letá. Nebolo to ku koncu ľahké, ale štyri roky chorôb sme zvládli, myslím, veľmi dôstojne! A pokorne. Pracoval si, aj keď ti nebolo dobre. Priazeň publika bola tvojím najväčším hnacím motorom.”

,,Veľmi by som si priala, aby aj vďaka filmu Karel a knihe Moja cesta za šťastím žil tvoj odkaz ďalej. Aby tvoja usilovnosť, pracovitosť a profesionalita inšpirovali mladých ľudí. Aby si vzali príklad z tvojej pokory, láskavosti, slušnosti a noblesy, ktorá sa akoby postupom času vytráca. Žil si krásny, bohatý a naplnený život. Som pyšná, že si si vybral práve mňa a môžem sa s láskou starať o tvoj odkaz. V našich srdciach už zostaneš, milovaný Kájo, nastálo. Tvoja Ivana.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/Karel Gott