Verných fanúšikov hlboko zasiahla správa o zdravotnom stave lídra obľúbenej kapely HEX, ktorá sa na hudobnej scéne objavuje už takmer 30 rokov. Peter Dudák (45), známy pod prezývkou “Ďuďo“, musí čeliť jednému z najzávažnejších ochorení, pričom rozhodne nestráca nádej.

Známa slovenská kapela sa počas leta tohto roka tešila na turné, ktoré avizovala aj na sociálnych sieťach. Síce sa koncerty uskutočnili, no na pódiu chýbal dôležitý člen skupiny, ktorého nahradil moderátor a hudobník Šarkan. Spevák si totiž už v tomto období musel vypočuť vážnu diagnózu, rakovina pankreasu.

Ďuďo si však uvedomuje, že musí myslieť pozitívne a celú liečbu zvládnuť s myšlienkou na krajšiu budúcnosť. „V lete som absolvoval operáciu a následnú rekonvalescenciu. Teraz podstupujem liečbu onkologického ochorenia a postupne sa dostávam do formy a začínam koncertovať s kapelou,“ otvorene priznal spevák pre cas.sk.

Práve toto onkologické ochorenie je považované za tichého zabijaka, keďže väčšina ľudí nezaznamená príznaky. Na rakovinu pankreasu nedávno zomrela kráľovná soulu Aretha Franklin († 76), pričom rovnaký osud postihol pred deviatimi rokmi aj amerického herca Patricka Swayzeho († 57).

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook