V očakávanom dueli sa stretli Janko s Tomášom, ktorí si zmerali sily najprv v hákovaní, a potom aj v preťahovaní lanom. Obe disciplíny však suverénne vyhral Tomáš, aj napriek bolestiam chrbta. Čo sa ale stalo potom, nikto nečakal…

Ešte pred duelom sa ozval Miki, ktorý trval na tom, že svoj pomyselný ,,život“ v suťaži prenechá Jankovi v prípade, že by vypadol on. ,,Je to skvelý človek, chcem aby bojoval aj za mňa. Dám mu svoje miesto a odstúpim zo súťaže.“ Kvetka ale toto rozhodnutie zamietla, nakoľko nie je v súlade s pravidlami hry.
Keď už bolo jasné, že domov ide Janko, chcela mu niečo povedať aj Lenka. Napokon sa nezmohla na nič iné, len na slovo prepáč, ktoré vyhŕkla v slzách.
Keď sa mal s farmármi rozlúčiť samotný Chanas, totálne sa zosypal. Plakal ako malé dieťa a neudržal sa na nohách. Ihneď k nemu pribehla Miriam a Kvetka, ktoré sa ho snažili utešiť a povzbudiť. Po chvíli, keď sa ako tak upokojil, povedal len to, že ho ľudia na farme sklamali a nikdy na to nezabudne.
Divadlo však pokračovalo, odstúpiť chcela aj Miriam. ,,Musím to urobiť. On to neprežije. Odstupujem!“

V zápätí sa k nemu nahrnuli všetci zvyšní farmári a duelantská stodola pripomínala jedno nešťastné údolie. Avšak Jano prehral duel, a tak súťaž podľa pravidiel opúšťa. Na záver ešte Miki dodal:,,Prečo ste mu to hovorili teraz? Mali ste mu byť oporou keď tu ešte bol!“
Či už išlo o pretvárku alebo o skutočné emócie, druhý Janov odchod sa zapíše do kroniky farmy ako ten najemotívnejší.

Foto: Facebook