V očakávanom dueli sa stretli Janko s Tomášom, ktorí si zmerali sily najprv v hákovaní, a potom aj v preťahovaní lanom. Obe disciplíny však suverénne vyhral Tomáš, aj napriek bolestiam chrbta. Čo sa ale stalo potom, nikto nečakal…

[sociallocker]Ešte pred duelom sa ozval Miki, ktorý trval na tom, že svoj pomyselný ,,život” v suťaži prenechá Jankovi v prípade, že by vypadol on. ,,Je to skvelý človek, chcem aby bojoval aj za mňa. Dám mu svoje miesto a odstúpim zo súťaže.” Kvetka ale toto rozhodnutie zamietla, nakoľko nie je v súlade s pravidlami hry.
Keď už bolo jasné, že domov ide Janko, chcela mu niečo povedať aj Lenka. Napokon sa nezmohla na nič iné, len na slovo prepáč, ktoré vyhŕkla v slzách.
Keď sa mal s farmármi rozlúčiť samotný Chanas, totálne sa zosypal. Plakal ako malé dieťa a neudržal sa na nohách. Ihneď k nemu pribehla Miriam a Kvetka, ktoré sa ho snažili utešiť a povzbudiť. Po chvíli, keď sa ako tak upokojil, povedal len to, že ho ľudia na farme sklamali a nikdy na to nezabudne.
Divadlo však pokračovalo, odstúpiť chcela aj Miriam. ,,Musím to urobiť. On to neprežije. Odstupujem!”

chanas farma

V zápätí sa k nemu nahrnuli všetci zvyšní farmári a duelantská stodola pripomínala jedno nešťastné údolie. Avšak Jano prehral duel, a tak súťaž podľa pravidiel opúšťa. Na záver ešte Miki dodal:,,Prečo ste mu to hovorili teraz? Mali ste mu byť oporou keď tu ešte bol!”
Či už išlo o pretvárku alebo o skutočné emócie, druhý Janov odchod sa zapíše do kroniky farmy ako ten najemotívnejší.

Foto: Facebook [/sociallocker]