Osud sa nepekne zahral i so známym slovenským hercom, ktorý kvôli drogám prišiel o to najcennejšie, čo človek má a to svoju slobodu. Dušan Cinkota (46) sedí za mrežami už dlhé 4 roky, no pred sebou má ešte naozaj niekoľko rokov. Súd ho odsúdil na 8 rokov vo väzení.

Ako každý človek, i Dušan má v takto ťažkej životnej situácií víziu a plány do budúcna. Dušan to v base podľa všetkých možností zvláda. Počas sviatkov dostal 4-dňovú priepustku, ktorú využil a Vianoce strávil v kruhu rodiny s manželkou Zuzkou (30) a zavítal aj na divadelné dosky. Išlo však o provizórne predstavenie, počas ktorého sa na nahrávke prihováral divákom. Počas výstupu mal na sebe oblečené tričko s príznačným nápisom: “Prehry vedú niekedy k víťazstvám.” V Cinkotovom prípade sa za víťazstvo môže považovať aj táto šanca, ktorú ako väzeň dostal.

Vo väzení dostal funkciu knihovníka a dal dokopy partiu väzňov, s ktorými hrá divadlo, prezradil jeho blízky priateľ Andy Hryc (67). Počas obdobia, v ktorom mal Dušan nastúpiť do väzenia, sa snažil spísať petíciu a následne ju predložiť vtedajšiemu prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi, ktorý ju vyhodil von oknom.

Je nad slnko jasnejšie, že po prepustení z basy sa tento skvelý slovenský herec bude i naďalej venovať herectvu. V divadle Aréna s ním jednoznačne počítajú. Pevne veríme, že Dušan úspešne vkročí do nového života správnou nohou a podarí sa mu dosiahnuť ciele, ktoré si vytýčil.

Zdroj: pluska.sk | Foto: YouTube