Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa v utorok postavil pred Najvyšší súd, kde si vypočul verdikt, ktorý zrejme nečakal. Senát rozhodol o tom, že Kováčik je vinný a poslal ho právoplatne na 8 rokov za mreže. Reakcia Smeru a Roberta Fica prišla na stredajšej tlačovej besede.

Dušana Kováčika po zaznení rozsudku polícia okamžite odviedla s putami na rukách do výkonu trestu. Bývalý špeciálny prokurátor by mal stráviť za mrežami až 8 rokov, hoci pôvodne mu hrozil ešte vyšší trest. Robert Fico spolu so stranou Smer zareagoval na rozsudok na stredajšej tlačovej besede.

Smer sociálna demokracia má vážne obavy aj v súvislosti s týmto rozsudkom Najvyššieho súdu. Dámy a páni, opäť je to senát 5T, sú to stále tí istí ľudia, je to senát, ktorý najčastejšie porušuje ľudské práva,” uviedol Fico so zopakovanín slov o udavačoch, ktorí krivo vypovedajú a podľa neho stoja za odsúdením Kováčika. NAKA a špeciálnu prokuratúru označil za gestapo, ktoré hovorí udavačom, čo si majú vo výpovediach vymyslieť a opätovne použil označenie faši*mus.

O slovo sa prihlásila novinárka Benedikovičová z Denníka N, ktorá sa Fica opýtala, prečo nerešpektuje rozhodnutie senátu 5T v prípade Kováčika, no v prípade jeho rozhodnutia o prepustení Kaliňáka nenamietal. Fico odmietol novinárom z uvedeného denníka odpovedať. Následne sa novinárka opýtala aj na nahrávku z levickej chaty, kde Fico hovorí o tom, že mu nevadí odsúdenie Kováčika, no obáva sa, aby nezačal rozprávať. Šéf Smeru však požiadal o otázky ďalších novinárov. Na to sa prihlásila redaktorka Töröková z Markízy, ktorá uviedla, že ju rovnako zaujíma odpoveď na tú istú otázku so slovami, že to bol Fico, kto ich pozval na tlačovú besedu. Odpovede na konkrétne otázky však nedostali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: FB/Robert Fico