Je to iba pár hodín, čo celé Slovensko šokovala smutná správa o smrti bývalého hokejistu Dušana Pašeka mladšieho, ktorý sa rozhodol odísť z tohto sveta dobrovoľne. Nejde však o prvú tragédiu, ktorá sa v rodine Pašekovcov stala, v dôsledku čoho je úmrtie známeho muža ešte desivejšie.

Viceprezident a generálny riaditeľ hokejového klubu iClinic Capital Bratislava spáchal samovraždu, pričom ho neznáma žena našla včera (5. novembra) v doobedňajších hodinách obeseného neďaleko bratislavskej Koliby. Dušan Pašek mladší si siahol na život iba dva dni potom, čo hokejista Boris Sádecký z rovnakého klubu skolaboval na ľade a následne zomrel na zlyhanie srdca.

Po viac ako 23 rokoch tak otriasla rodinou Pašekovcov ďalšia tragédia. Prezident SZĽH a klubu Slovan Bratislava Dušan Pašek starší (†38) totiž taktiež spáchal samovraždu, presne 14. marca 1998, keď ho našli v jeho kancelárií s prestrelenou hlavou. Celá rodina neverila, že si siahol na život, no polícia jeho smrť uzavrela ako samovraždu.

Dušan tak prišiel o milovaného otca, keď mal iba 13 rokov, no naďalej ho považoval za veľkého a silného muža. ,,Vždy bol môj vzor a aj bude. Mama hovorila, že keď som bol malý, pozeral som otcove zápasy s hokejkou v ruke a korčuľami na nohách som rezal doma koberce. Takže moja cesta k hokeju bola prirodzená,“ kedysi povedal o svojom slávnom otcovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk, bratislava.zoznam.sk, pluska.sk  |  Foto: IG/dusanpasek, zivaspomienka.sk