Dušana (†57) zabil medveď: Rodina dostala od štátu odškodné v sume..!

Dátum:

K tragickej udalosti došlo vlani v polovici júna, keď na 57-ročného Dušana zaútočil medveď počas vychádzky v lese. Má ísť o prvý potvrdený prípad smrteľného útoku medveďa na človeka v histórií Slovenska. Ku konečnému rozuzleniu však došlo až v týchto dňoch.

K útoku medveďa došlo v Liptovskej Lúžnej v okrese Ružomberok, odkiaľ pochádzal aj Dušan. V osudný deň sa išiel prejsť do lesa, no večer sa nevrátil domov. Rodina začala mať strach, a tak zavolala políciu. O pár hodín neskôr bolo nájdené telo 57-ročného muža, ktorý mal poranenia na hlave, krku a boku. Medveď si ho pohadzoval, kým ho nezabil.

Po zosnulom Slovákovi ostala manželka Hana, dve dcéry Barbora a Tereza i dve vnúčatá. Rodina napokon po pár mesiacoch dostala od štátu odškodné vo výške 22 700 eur. Podľa smútiacej vdovy je však táto suma v porovnaní s ľudským životom žalostne nízka a považuje to priam za výsmech.

Dušanova manželka upozornila, že by dala všetko pre to, aby žil. Bol totiž šikovným majstrom a dobrým človekom. ,,Veľmi nám chýba a ja mám odvtedy zdravotné problémy. Žiadne peniaze nám ho nenahradia, vlastne vôbec nejde o peniaze, ale štát by mal prevziať zodpovednosť za konanie zvieraťa, ktoré chráni. Mám pocit, že medveď je pre niekoho viac ako človek,“ povedala pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Medvede na Slovensku, Barbora S., LESY SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...