V obci Drahňov, v okrese Michalovce, došlo k vážnej dopravnej nehode, ktorá skončila tragicky. O život prišiel iba 5-ročný Dušanko, ktorého v pondelok 25. marca zrazil automobil. Konanie lekára, ktorý sa mal na mieste nehody objaviť, je však šokujúce.

Dušanko († 5) a jeho sestra (13) trávili popoludnie vonku, pričom chceli prejsť cez priechod pre chodcov. Práve chlapčekova staršia sestra bola svedkom nešťastnej zrážky. ,,Povedala nám, že pred priechodom zastali a obzreli sa, či ide auto. Cesta bola prázdna, a tak sa Dušanko pohol z chodníka. Vtom sa zo zákruty vyrútilo vozidlo. Naša dcérka už bračeka z priechodu nestihla odtiahnuť,” povedala zronená matka pre cas.sk.

Na krik a plač dievčatka zareagovali samotní rodičia, ktorí utekali na miesto nešťastia. Privolaní boli aj záchranári, pričom matka medzitým oživovala svoje dieťa. Bohužiaľ, zdravotníci po príchode mohli konštatovať už len smrť. Privolaná bola aj polícia, ktorá však musela čakať na obhliadajúceho lekára. Na základe jeho rozhodnutia môže byť telo následne presunuté do márnice. Ten však prišiel po dlhých siedmich hodinách!

Bezvládne telíčko Dušanka tak dlhé hodiny ležalo na okraji cesty a ľudia si ho dokonca natáčali na telefón, keďže jeho tvár bola odhalená. V prípade 47-ročného vodiča začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Vinník chcel dokonca z miesta nehody údajne utiecť, čo sa mu však nepodarilo.

Video krátko po nehode si môžete pozrieť —TU—!

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Pixabay, Facebook