Konflikt medzi premiérom a jeho koaličným partnerom ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom pokračuje. Vzájomné nezhody a výmeny názorov na sociálnej sieti sa začali objavovať po presadení prvých Matovičových opatrení spojených so spomalením šíriaceho sa koronavírusu. Koalícia zažíva nevídané obdobie, kedy sa partneri nezhodnú v kritických otázkach vedenia krajiny, tentokrát to vyústilo do roztržky nielen na sociálnej sieti, ale aj priamo na tlačovej konferencii.

Na tlačovej konferencii predostrel svedectvo o faktoch spojených s obstarávaním antigénových testov Richard Sulík. Ten tvrdí, že Igor Matovič hrubo zavádzal širokú verejnosť a údajné fakty dával na pravú mieru. Premiér však nesedí v kúte a aj po verejnom prísľube, že sa ich nezhody budú riešiť už iba za zatvorenými dverami, svoj prísľub porušil. Na sociálnej sieti venoval koaličnému partnerovi jasný odkaz: “Toto tu už raz bolo. 10 rokov dozadu takto vytrvalo mesiace búšil do Ivety Radičovej, kým jej ľuďmi vytúženú vládu nezničil a vydláždil tak cestu k návratu mafie k 8-ročnej vláde,” reaguje premiér na vyjadrenia Richarda Sulíka.

Podľa jeho názoru tak robí opäť, pričom má v ľuďoch burcovať nenávisť voči celému krízovému štábu, ostatným partnerom i samotným nariadeniam. “A nakoniec popri chorých a mŕtvych na tento jeho ťažký populizmus doplácajú práve tie deti zo zatvorených škôl, reštaurácií a obchodov. Človek, ktorý v tejto dramatickej situácii dokáže dať na zasadnutí vlády otázku: “Na čo tú krivku pozitívnych máme znižovať, keď aj tak potom narastie?” … je najväčším ohrozením životov a zdravia ľudí… a mne je to strašne ľúto,” dopĺňa úvahu Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Igor Matovic | Foto: IG/ richard_sulik, FB/ Igor Matovic