Rýchlo sa šíriaci smrtiaci vírus v Číne spôsobil paniku a strach o život u miliónov ľudí. Aj napriek tomu, že epicentrum nákazy je od Slovenska vzdialené na tisíce kilometrov, bezpečnostné opatrenia našej krajiny sú veľmi prísne. Na vlastnej koži to zažijú dvaja Slováci, ktorí sa momentálne pripravujú na návrat domov z ďalekej Ázie.

Vo Wu-chane žije viac ako 11 miliónov ľudí, ktorí sa nachádzajú v epicentre epidémie. Práve občania tohto mesta sú najviac ohrození, pričom musia čeliť nebezpečnému ochoreniu, ktoré môže byť aj smrteľné. Počet pacientov sa zvyšuje každým dňom, pričom malo novému typu vírusu podľahnúť už viac ako 300 ľudí.

Priamo v Číne sa však nachádzajú aj dvaja slovenskí občania, ktorí sa chcú dostať domov. Čakajú tak na prevoz do Európy prostredníctvom jedného zo štátnych špeciálov inej krajiny. Po prílete budú transportovaní špeciálnymi sanitkami na Slovensko.

Aj napriek tomu, že dvojica nemá žiadne príznaky ochorenia, preventívne skončí vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. Obaja cestovatelia tak budú musieť absolvovať 14-dňovú karanténu, po ktorej budú môcť opustiť nemocnicu, ak sa u nich neprejavia žiadne symptómy koronavírusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Twitter