Nakoľko bola ohľadom koronavírusu situácia na Slovensku mimoriadne priaznivá, v uplynulých dňoch boli zrušené takmer všetky bezpečnostné opatrenia. Napriek tomu sa však zdá, že do miest sa choroba dostáva aj naďalej, v dôsledku čoho boli v dvoch mestách zatvorené školy.

V dvoch mestách v Žilinskom kraji prijali samosprávy opatrenia, v dôsledku ktorých bolo zatvorených šesť škôl. Pre potvrdené prípady nákazy koronavírusom sa prerušilo vyučovanie na ZŠ a MŠ v Krásne nad Kysocou, ako aj na Základnej škole M. R. Štefánika, v Materskej škole Fraňa Kráľa a dvoch základných umeleckých školách.

V Čadci pristúpil k predmetným opatreniam krízový štáb, nakoľko v meste zaznamenali prvé potvrdené prípady ochorenia COVID-19. Ako prezradil primátor Čadce Milan Gura, momentálne prebieha informovanie rodičov o testovaní detí a zamestnancov školských zariadení.

V Krásne nad Kysucou ide taktiež o preventívne opatrenia vzhľadom na skutočnosť, že obyvateľka mestskej časti Kalinov mala cez víkend pozitívny test na koronavírus. „Mesto a RÚVZ prijali preventívne opatrenia proti ďalšiemu šíreniu nákazy, kým budú známe výsledky testovania všetkých osôb, s ktorými prišla do styku. V súčasnosti je hospitalizovaná v zdravotníckom zariadení,“ uvádza mesto na svojej oficiálnej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk