Z dielne poslancov politickej strany SNS sa podarilo schváliť zmenu pre výpočet minimálneho dôchodku na Slovensku. Dôvodom má byť snaha rýchlejšieho medziročného rastu výšky dôchodkovej dávky. Radikálna zmena by mala vybraným penzistom prilepšiť o desiatky eur. Aj v tomto prípade však existuje háčik!

Základný minimálny dôchodok je stanovený na 136 % sumy životného minima. Schválená zmena zo strany národniarov by však mala zabezpečiť za každý odpracovaný rok zvýšenie dvoch až troch percent životného minima.

V praxi to znamená, že dôchodcovia, ktorí poberali minimálny dôchodok, si výrazne polepšia. ,,Napríklad, ak osoba získala 30 rokov kvalifikovaného obdobia dôchodkového poistenia, suma jej mesačného minimálneho dôchodku sa pre rok 2020 zvýši z 285,9 eura na 334,3 eura, t. j. o 48,4 eura,“ vysvetlila Daniela Rodinová z tlačového odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny pre plusku.sk.

Nad zmenou výpočtu dôchodkovej dávky však neveriacky krúti hlavou podpredseda politickej strany SPOLU-občianska demokracia, Jozef Mihál. ,,To ľudovo povedané znamená, že nemá zmysel snažiť sa. Či zarábate 870 eur hrubého mesačne alebo necelých 270 eur hrubého mesačne, váš dôchodok bude rovnaký,“ upozornil na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, Facebook/Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála  |  Foto: Pixabay, deposiphotos.com