Eduard Heger sa už nachádza v Kyjeve: Takto sa vyzbrojil na rokovanie!

Dátum:

V polovici marca sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj rozhodol pozvať premiérov štyroch krajín do jeho domoviny, pričom jedným z nich bol aj Eduard Heger. Ten pri spoločnom rokovaní napokon chýbal, v dôsledku čoho zožal obrovské množstvo kritiky zo strany kolegov i občanov. Po pár týždňoch zrejme zmenil názor a na Ukrajinu predsa len vycestoval.

Rokovaní na Ukrajine sa 15. marca zúčastnili český premiér Petr Fiala, poľský predseda vlády Mateusz Morawiecki a Janez Janša za Slovinsko. Eduard Heger pozvanie odmietol, keďže mu stretnutie dôrazne neodporúčali naše bezpečnostné zložky na čele s ministrom obrany Jaroslavom Naďom. Prítomnosť premiérov však mala preukázať jasnú podporu Ukrajine.

Po pár týždňoch plných kritiky napokon Heger nabral odvahu a v noci zo štvrtka na piatok (8. apríla) vlakom pricestoval z poľského mesta Przemyśl do Kyjeva, pričom sa po jeho boku nachádza predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Spoločne prichádzajú s konkrétnymi návrhmi pomoci pre Ukrajinu.

Člen strany OĽaNO navrhuje zapojenie reformného tímu a zvýšenie kapacít slovenskej humanitárnej pomoci. Zelenskyj má dostať aj ponuku na prepravu obilnín do sveta. ,,Ukrajina je jedným z najväčších exportérov a prístavy jej zablokovalo Rusko,“ napísal premiér na sociálnej sieti, pričom zverejnil zábery, na ktorých má oblečenú nepriestrelnú vestu a helmu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...