Prvé problémy s Malým Dunajom si všimli občania a taktiež aj miestna komunita rybárov. Situácia je však omnoho vážnejšia ako sa zo začiatku zdalo. Je však šokujúce, že za všetkým stojí čistička odpadových vôd vo Vrakuni, ktorá konala úmyselne, vďaka čomu vznikla ekologická katastrofa.

Rieka Malý Dunaj je v týchto chvíľach v príšernom stave, keďže je posiata desiatkami ba až stovkami mŕtvych rýb. Znečistená voda, uhynuté zvieratá a neznesiteľný zápach je nepríjemnou realitou. Za všetkým má údajne stáť bratislavská čistička odpadových vôd, ktorá vypúšťala do rieky ľudské a zvieracie výkaly, chemikálie, odpad či plasty.

Malo sa tak stať kvôli masívnej búrke, ktorá vytopila západné Slovensko. Zlé jazyky tvrdia, že toto rozhodnutie padlo za účelom ochrany majetku, keďže silný dážď vytvoril obrovský nápor na kanalizáciu. Mestskí poslanci Borguľa a Kuruc vzali veci do vlastných rúk a od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti žiadajú okamžité vysvetlenie k vypusteniu neznámeho odpadu do Malého Dunaja.

Zdroj: Facebook