Emma Čaputová o vojne na Ukrajine: Priznala STRACH o mamu!

Dátum:

Dcéra prezidentky SR Emma Čaputová prijala pozvanie do pravidelnej relácie RTVS Silná zostava, ktorú moderátorsky vedie Veronika Cifrová Ostrihoňová. Mladá modelka a študentka vyjadrila pred kamerami obavy aj o svoju mamu, ktorá by sa v prípade konfliktu ocitla na mieste Zelenského.

Emma Čaputová prijala pozvanie do Silnej zostavy spolu so psychologičkou Hanou Ševčíkovou a publicistom Martinom Šimečkom. Hlavnou témou bol aktuálny vojnový konflikt na Ukrajine, pričom Emma ako zástupkyňa mladej generácie prehovorila aj o svojich vlastných dojmoch a pocitoch.

Mladá modelka priznala, že noc po prepuknutí bojov 24. februára bola poriadne vypätá. „Mamina už riešila telefonáty a pociťovala som napätú atmosféru. Nikto vtedy nevedel na to reagovať. Bolo to také zvláštne hektické ráno,“ uviedla. Prezradila tiež, že sa svojej mamy opakovane pýtala rôzne otázky o tom, aký dopad bude mať konflikt na našu krajinu. „Vtedy som sa pýtala, aký to bude mať dopad na Slovensko, na čo všetko sa máme pripraviť a podobne. Dokonca som sa v škole pýtala učiteľa, či sa nebojí, že zomrieme,“ spovedá sa.

Mladšia dcéra hlavy štátu netajila ani strach o svoju mamu, ktorá by sa v prípade konfliktu Slovenska ocitla v topánkach Zelenského: „Mám z toho strach. Keď to však riešim s mamou, upokojím sa, pretože sme v relatívnom bezpečí ako členský štát NATO. Ten strach tu však aj tak stále je… Mám z toho strach, pretože keby sa niečo stalo, mama by tu ostala. To je pre mňa veľmi náročné, ale na druhej strane tomu a aj jej, rozumiem,“ odvetila Emma, ktorá verí, že sa nám nič nestane. Zuzana Čaputová hovorí verejne o potrebe pomoci Ukrajine a tiež je zástankyňou názoru, že by sme mali znížiť našu závislosť od dodávky energií z Ruska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: RTVSFoto: FB/Silná zostava, RTVS

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...