Prišiel ako nenápadný teenager, odchádza ako nesmrteľná legenda. V slávnom klube prežil podstatnú časť svojho života, teraz opúšťa miesto, kde prežil najlepšie roky života. Rozhodol sa však sám, hoci sa vynárajú o jeho konci špekulácie.

[sociallocker]Ryan Giggs prišiel v roku 1987 do akadémie Manchestru a v roku 1990 ako 17-ročný po prvýkrát nastúpil za A-tím. V ňom pod vedením legendárneho sira Alexa Fergusona odohral neskutočných 23 rokov. V každej sezóne dokonca skóroval! Poslednú sezónu 2013/14 odohral pod vedením Moyesa. V máji 2014 sa stal dočasným hrajúcim trénerom klubu. Pamätný je moment, keď vystriedal sám seba. Posledné dve sezóny bol asistentom trénera Louis van Gaala.

Toto leto však prišiel na lavičku United kontroverzný José Mourinho. Práve s jeho osobou je spájaný koniec Giggsa, hoci v klube tvrdia, že Giggs má doživotnú záruku zamestnania v klube. Či už na pozícií mládežníckeho trénera alebo v štruktúre klubu.

Nebolo to ľahké rozhodnutie, klub bol dlhé roky mojim životom. Teraz sa chcem vrátiť aspoň dočasne domov, no nevylučujem, že sa do klubu vrátim. Chcem poďakovať vedeniu klubu za všetko, čo pre mňa urobili. Cením si všetky skúsenosti,” povedal Giggs pri odchode.

Ryan Giggs patrí medzi absolútne legendy Manchestru United a je držiteľom mnohých rekordov. Za klub odohral za 24 sezón neskutočných 963 zápasov. Dal v nich 168 gólov. Ako jediný získal 13 ligových titulov, okrem toho osemkrát vyhral domáci pohár a dvakrát aj Ligu Majstrov.

Waleská legenda bola pred príchodom Garetha Balea aj najmladším reprezentantom Walesu v histórií.

Zdroj: premierleague.com | Foto: premierleague.com[/sociallocker]