Uplyný týždeň bol mimoriadne tragický pre slovenskú hudbu, keď vo veku 46 rokov odišiel na večný odpočinok spevák kapely HEX. Peter „Ďuďo“ Dudák bol frontmanom jednej z najpopulárnejších domácich kapiel viac ako 30 rokov, pričom sa hudobne podpísal pod množstvo ich skladieb.

19. augusta sa v bratislavskej Starej tržnici konala symbolická posledná rozlúčka s Petrom „Ďuďom“ Dudákom, hlasom kapely HEX. Skromný muzikant, ktorý napriek svojim úspechom vždy pôsobil placho, odišiel na druhý svet po dlhom boji so zákernou rakovinou pankreasu.

Po 19. hodine sa v centre hlavného mesta zišlo množstvo priateľov i fanúšikov zosnulého speváka, ktorí si ho prišli uctiť a venovať mu tichú spomienku. Smutný večer sprevádzali tóny obľúbených skladieb skupiny, pričom sa prítomným prihovoril zarmútený YXO Dohňanský.

Po krátkom preslove vyzval na pódium Ďuďovu partnerku Mirku, jeho dcéru Máriu a sestru Katarínu. Práve tá predniesla pred zrakmi trúchliacich zopár slov, z ktorých sa tisnú slzy do očí. „Toto je asi najťažia vec, ktorú som v živote robila. Naši rodičia ma poprosili, aby som aj v ich mene prehovorila pár slov,“ začala svoj príhovor, pričom spomínala na detstvo, pubertu i prvé koncerty s milovaným bratom. „Nikdy na teba nezabudnem,“ dodala na záver.

Spevákove najbližšie ženy následne na pódiu vystriedali členovia kapely, ktorí sa rovnako ako mnohí z prítomných nezdržali sĺz. „Milujeme ho stále, aj ho budeme milovať. Nech je viac takýchto ľudí na svete, ako bol Ďuďo,“ povedal so zlomeným hlasom Tomáš „YXO“ Dohňanský. Česť Ďuďovej pamiatke.

Príhovor Ďuďovej sestry Kataríny

Príhovor kapely Hex

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Televízne noviny TV Markíza