Zuzana Čaputová páli pred prezidentským palácom sedem sviečok na znak pamiatky 7 000 obetiam ochorenia Covid-19. Práve v sobotu (6. marca) totiž uplynie rok od identifikovania začiatku pandémie na území Slovenska, kedy bol prvému občanovi na území krajiny z výteru podaný výsledok „pozitívny“.

Prezidentka si pri tejto príležitosti výročia uctila zosnulých: „Myslím na otcov a mamy, bratov a sestry, ktorí by sa tešili z ďalších rokov života, nebyť tej jednej nešťastnej situácie, pri ktorej sa nevyhli vírusu. Myslím pritom na zdravotníkov, ktorí sa infikovali pri starostlivosti o chorých pacientov. Zomreli, lebo pomáhali iným. Myslím na seniorov a seniorky v zariadeniach sociálnych služieb, ktorých pred nákazou a smrťou v samote, bez možnosti rozlúčiť sa s rodinou, neuchránili ani tie najprísnejšie bezpečnostné opatrenia. Myslím na tých, ktorí infikovali svojich blízkych a okrem ich straty sa možno vyrovnávajú aj s vlastnými výčitkami svedomia. Myslím na všetkých pozostalých a vyjadrujem im úprimnú sústrasť.“

Prezidentka sa dnes okrem potýkania sa s problámami ohľadom rekonštrukcie vlády sústredí na obete ochorenia a Slovákov ubezpečuje, že pandemickou situáciou sa zaoberajú najlepšie mozgy sveta. Ľudí naďalej vyzýva, aby boli opatrní a zodpovední, nakoľko počet obetí v krajine dosiahol k dnešnému dňu alarmujúce číslo 7 665.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova | Foto: IG/zuzana_caputova, pixabay.com