Zuzana Čaputová prežíva v týchto chvíľach najťažšie momenty svojho života. Aj keď v posledných dňoch sprevádzala pápeža Františka na mnohých slovenských miestach, vrátane privítania a rozlúčky na bratislavskom letisku, po jeho odchode sa otvorila občanom, ktorí ani len netušili, aký smútok v sebe hlava štátu aktuálne nesie!

Prvá dáma Slovenska momentálne prežíva mimoriadny smútok potom, čo v stredu (15. septembra) prišla o svojho milovaného otca Štefana. Ako prezradila prostredníctvom sociálnej siete, najdôležitejší muž jej života skonal vo veku 79 rokov v dôsledku dlhodobých zdravotných problémov.

Kým prvé slová po úmrtí otca vyriekla prezidentka po odchode pápeža Františka do Ríma, neskôr predsa len bola voči voličom ešte o čosi osobnejšia. Ako priznala, na letisku sa síce lúčila so Svätým Otcom, no vo vnútri prežívala obrovský žiaľ. „V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, Oci. V mene celej rodiny ďakujem za všetku prejavenú sústrasť,“ odkázala občanom zdrvená prezidentka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova | Foto: FB/Zuzana Čaputová